Apostolat Maryjny jest ruchem religijnym powstałym w 1980 roku, z okazji 150 – rocznicy objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure. Nawiązuje on do działalności Stowarzyszenia Cudownego Medalika, powstałego w czasie rozbiorów na terenie Galicji krakowskiej, prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Został zatwierdzony przez Papieża Piusa X w 1905 roku. 27 XI 1830 roku w Paryżu, w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Matka Boża powierzyła siostrze Katarzynie misję wykonania medalika, którego wzór jej objawiła. Medalik wkrótce rozpowszechnił się a za jego pośrednictwem dokonały się liczne nawrócenia i uzdrowienia. Powszechnie nazwano go Cudownym Medalikiem.

W Chybiu, w parafii Chrystusa Króla, Apostolat Maryjny powstał w 2000 roku. Naszą wspólnotę tworzą:

• Jadwiga Krzempek – przewodnicząca
  • Maria Szklorz – zastępca