Godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: od 8:00 do 10:00 (ks. Proboszcz)

Wtorek: od 18:00 do 19:00 (ks. Łukasz)

Środa: od 8:00 do 10:00 (ks. Proboszcz)

Czwartek: od 18.00 do 19.00 (ks. Witold)

lipiec - sierpień

Poniedziałek: od 8:00 do 9:00

Wtorek: od 18:30 do 19:00

Środa: od 8:00 do 9:00

Czwartek: od 18.30 do 19.00

Dokumenty potrzebne do zgłoszenia chrztu świętego:

- akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego

- dane personalne rodziców chrzestnych

- jeśli dziecko jest z poza parafii to zgoda na chrzest z parafii zamieszkania

- jeżeli chrzestni są z innej parafii to przynoszą od swojego proboszcza pismo stwierdzające, że są praktykującymi katolikami i mogą być dopuszczeni do godności ojca lub matki chrzestnej

Ślub:

- najpóźniej przed upływem trzech miesięcy uzgodnić termin ślubu oraz spisania protokołu,

- dokumenty potrzebne do spisania protokołu przedślubnego:

a. dowód osobisty lub paszport
   b. świadectwo chrztu św.
   c. świadectwo bierzmowania
   d. zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie
   e. zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego zezwalające na zawarcie małżeństwa konkordatowego lub akt małżeństwa (w przypadku wcześniej zawartego związku małżeńskiego w USC)
    f. nazwisko i imię świadków

Pogrzeb:

- akt zgonu z USC

- odcinek dla administracji cmentarza

- potwierdzenie przyjęcia przez zmarłego sakramentu namaszczenia chorych od kapelana szpitalnego, gdy człowiek zmarł w szpitalu

- zgłoszenie pogrzebu w kancelarii parafialnej, niezależnie od godzin urzędowania.