Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej
29.03.2026.
- Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W kościołach poświęcamy palmy i czytamy Ewangelię o Męce Pańskiej. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.00. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
- Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu:
- w poniedziałek, wtorek i środę – pół godziny przed Mszami Św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.
- w Wielki Czwartek – od godz. 7.00 do 8.00 oraz od godz. 15.30 do 17.00.
- w Wielki Piątek – od godz. 7.00 do 8.00 oraz od godz. 15.30 do 17.00, a także bezpośrednio po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku.
- w Wielką Sobotę – od godz. 7.00 do 12.00.
- Triduum Paschalne:
Wielki Czwartek
– Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;
– po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
Wielki Piątek
– w ciągu dnia adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00;
– Droga Krzyżowa o godz. 8.00 - dla dorosłych, o godz. 11.00 – dla dzieci i młodzieży;
– Adoracja Grup Parafialnych: 12.00 – Chór i Akcja Katolicka; 12.45 – Apostolat Maryjny, Rodzina Radia Maryja, Róże Różańcowe; 13.30 – Oaza, Dzieci Bożych, Służba Liturgiczna, Schola Bliżej Nieba; 14.15 – Odnowa w Duchu Świętym, Zacheusz, Domowy Kościół, Diakonia Słowa Bożego
– Koronka do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia o 15.00;
– Liturgia ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.00;
– po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00;
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota
– w ciągu dnia adoracja (w ciszy) przy Bożym Grobie od godz. 7.00 – do straży honorowej przy Grobie Pańskim zapraszamy Strażaków;
– poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 12.00 - co pół godziny oraz o godz. 16.00;
– Liturgia Wigilii Paschalnej i Procesja Rezurekcyjna o godz. 19.00. Na Liturgię przynosimy świece zabezpieczone okapnikiem. Można przynieść również wodę do poświęcenia. Zapraszamy poczty sztandarowe i orkiestrę, oraz strażaków do niesienia baldachimu. W Niedzielę Wielkanocną nie czytamy zalecek za zmarłych.
- W najbliższy poniedziałek (30.03.) przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy po Mszy św. porannej, a zakończymy przed Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy na progu Wielkiego Tygodnia do znalezienia czasu w ciągu dnia na tę szczególną modlitwę, a Roże Różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy według harmonogramu, który znajduje się w gablotce i na naszej stronie internetowej.
- W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w Wielki Wtorek wieczorem oraz w Wielką Środę rano.
- Zapraszamy dzisiaj na przygotowany przez naszą młodzież kiermasz przedświąteczny, z którego zebrane ofiary zostaną przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.
- Dzisiaj po Mszach św. w budynku katechetycznym można złożyć ofiarę na Radio Maryja.
- Zapraszamy na czterodniową pielgrzymkę szlakiem początków Państwa Polskiego w dniach od 28 sierpnia do 31 sierpnia 2026 roku. W planie m.in. Gniezno, Poznań, Biskupin. Szczegółowy plan zamieszczony jest na stronie internetowej. Całkowity koszt pielgrzymki 1150zł. Zapisy z zaliczką 300zł w zakrystii lub u ks. Roberta.
- Polecamy Gościa Niedzielnego i gazetkę parafialną.
- Zapraszamy do naszej kawiarenki – w sobotę po Mszy wieczornej, w niedzielę od 8.30 do 14.00.
- Dziękujemy za Waszą życzliwość i za ofiary.

