Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

05.12.2021.

• Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Ofiarą do puszek przy kościele możemy wesprzeć dzisiaj Kościół na Wschodzie.
  • W ciągu tygodnia serdecznie zapraszamy dzieci i wszystkich parafian na Roraty, które odprawiamy na przemian: w poniedziałek, środę i piątek – wieczorem o godz. 17.00; we wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 6.30. W jutrzejszy poniedziałek będzie tylko zmiana: w związku z parafialną pielgrzymką do Pierśćca nie będzie Mszy św. wieczornej, a roraty będą rano, o godz. 6.30.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja. W tym dniu pielgrzymujemy do Sanktuarium Św. Mikołaja w Pierśćcu. Msza św. dla naszej parafii będzie o godz. 16.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. wieczornej w naszym kościele.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Św. Mikołaja w Pierśćcu.

- we wtorek – wspomnienie Św. Ambrożego

- w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Na wieczornej Mszy św. będziemy również modlić się w intencji Dzieci Maryi z racji ich święta patronalnego. W tym dniu, z racji Uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tym dniu również w naszym kościele Godzina łaski, od 12.00 do 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy. Serdecznie zapraszamy.

• We wtorek Wspólnota Zacheusz zaprasza na Eucharystię z Uwielbieniem o godz. 19.00 w naszym kościele.
  • W czwartek zapraszamy na comiesięczne czuwanie modlitewne ku czci Matki Boskiej Gołyskiej. W programie czuwania:

- 17.00 – Powitanie i Nieszpory Maryjne

- 17.30 – Modlitwy do Miłosierdzia Bożego

- 18.00 – Adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi

- 18.30 – Różaniec

- 19.00 – Nabożeństwo Maryjne i procesja, a po jej zakończeniu Msza św.

• W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii otrzymają medaliki:

- w środę na roratach o godz. 17.00 ze SP w Mnichu i dzieci wczesnokomunijne

- w piątek na roratach o godz. 17.00 ze SP nr 1 i SP nr 2

• W sobotę w budynku katechetycznym o godz. 16.00 będzie nauka przedchrzcielna.
  • Od dzisiejszej niedzieli Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzają po Mszach św. opłatki i świece na stół wigilijny.
  • Działająca w naszej parafii Wspólnota Domowego Kościoła pragnie zachęcić do włączenia się w akcję świąteczną Paczuszka dla maluszka, która ma dopomóc placówkom opiekującym się dziećmi oraz Domom Pomocy Społecznej. Od 4 do 23 grudnia z tyłu kościoła, w kaplicy Św. Krzyża będzie znajdowała się choinka, z której można zdjąć symboliczną bombkę i w zamian za nią złożyć dar serca dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu. Dary prosimy przynosić do zakrystii. Lista najbardziej potrzebnych rzeczy znajduje się przy choince, w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  • Rada Rodziców SP1 w Chybiu zaprasza na kiermasz mikołajkowy, w dzisiejszą niedzielę (5 grudnia) od godz. 7.30 do 15.00 do zielonej klasy obok szkoły tj. na placu zabaw przy parkingu koło kościoła. Na kiermaszu znajdować się będą pyszne domowe wypieki i różnego rodzaju rękodzieło, które może posłużyć jako niepowtarzalny prezent pod choinkę. Pieniądze pozyskane podczas kiermaszu przeznaczone zostaną w całości na rzecz uczniów SP1 w Chybiu.
  • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w sobotę od godz. 18.00 do 19.30 i w niedzielę od godz. 8.30 do 14.00.
  • Polecamy Gościa Niedzielnego i naszą gazetkę parafialną.
  • Bóg zapłać za życzliwość i za ofiary.
  • Niech nam Bóg błogosławi!