Ogłoszenia duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą

14.11.2021.

• Dziś przypada 33 Zwykła. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  • Rozpoczynamy dzisiaj etap parafialny drogi synodalnej. W sposób uroczysty uczynimy to na Mszy św. o godz. 10.30.
  • Przeżywamy również Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, w tym roku pod hasłem Solidarni z Libanem.

- w środę – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

- w czwartek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu przypadają imieniny Ks. Biskupa Romana. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji

- w sobotę – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego

• Od czwartku 18 listopada, rano prowadzona będzie nowenna czcicieli Cudownego Medalika.
  • W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
  • W przyszłą niedzielę, 21 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej parafii Odpust. Msze św., tak jak w każdą niedzielę. Suma Odpustowa o godz. 12.00, na którą zapraszamy poczty sztandarowe, chór, orkiestrę i wszystkich parafian. Kazania odpustowe wygłosi oraz będzie przewodniczył Sumie Odpustowej Ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej diecezji. Odpustowe nieszpory odprawimy o godz. 16.30.
  • W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi Ks. Biskup Janusz Zimniak. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora.
  • Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, w przyszłym tygodniu kolekta niedzielna przeznaczona będzie na inwestycje i potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie wykonano obicia ławek w kościele, dokończono budowę studni na cmentarzu; chcemy obecnie kontynuować prace przy kwestiach związanych z ogrzewaniem kościoła i salek.
  • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w sobotę od godz. 18.00 do 19.30 i w niedzielę od godz. 8.30 do 14.00.
  • Polecamy Gościa Niedzielnego i naszą gazetkę parafialną.
  • Z Bożym błogosławieństwem idźmy w naszą codzienność.