na  Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

31.10.2021.

• Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.
  • Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę; będzie także Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Natomiast o godz. 14.00 w kościele będzie tradycyjne nabożeństwo i procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Mszach św. nie będą czytane wypominki, natomiast w Dzień Zaduszny wypominki będą czytane przed Mszami św.
  • We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Różaniec za zmarłych w tym dniu o godz. 16.30. Kancelaria parafialna w Dzień Zaduszny będzie nieczynna.
  • Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
  • Od środy do soboty odmawiać będziemy różaniec za zmarłych o godz. 17.00, a potem o godz. 17.30 będzie Msza św.. W sobotę nie będzie Adoracji o godz. 16.00.
  • W środę 3 listopada, z racji święta patronalnego św. Huberta o godz. 17.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji Koła Łowieckiego w Chybiu.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o powołania w czwartek o godz. 6.45, w intencji czcicieli NSPJ w piątek o godz. 6.45, natomiast Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i o nawrócenie grzeszników w sobotę o godz. 6.45.
  • Okazja do spowiedzi w tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą św., wieczorem pół godziny przed różańcem za zmarłych. Natomiast dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z Sakrament Pokuty w piątek od godz. 16.00.
  • W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych w domach od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.
  • Klub Honorowych Dawców Krwi przy Gminie Jasienica organizuje akcję krwiodawstwa w dniu 7 listopada (niedziela) w Chybiu na parkingu obok kościoła od 9.30-13.30. Należy przynieść ze sobą dowód tożsamości.
  • Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu wraz z naszą parafią zapraszają na koncert „Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu Chybskiej Orkiestry wraz z towarzyszącym jej wokalistą Michałem Gaszem, 7 listopada o godz. 17.00 w naszym kościele. Będzie to przełożony z zeszłego roku występ, którym chcieliśmy uczcić wówczas 100-lecie urodzin Papieża Św. Jana Pawła II oraz świętować Jubileusz 90-lecia wybudowania kościoła w Chybiu. Będzie to koncert pieśni papieskich z ulubioną „Barką” na czele. Bilety dostępne tylko w przedsprzedaży w GOK w Chybiu, w godzinach pracy Ośrodka. Ilość miejsc ograniczona. Bilety zakupione na zeszłoroczny termin zachowują swoją ważność. Na koncert prosimy o przybycie w maseczkach ochronnych.
  • W związku z koncertem w przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna w zamówionej intencji zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 19.00. Prosimy zwrócić uwagę na tę zmianę w godzinie Mszy św.
  • Zapraszamy chętnych na przekładaną pielgrzymkę do Santiago de Compostella. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 27.06 -10.07.2022 roku. Szczegółowe informacje:
    • Wyjazd ma charakter pielgrzymki
    • Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna
    • Jest to trasa Camino de Invierno licząca ok. 260 km. Zakładamy, że pokonujemy ją w 9 dni tzn. ok 30 km na dzień.
    • Plecaki niesiemy ze sobą przez całą pielgrzymkę
    • Ze względu na rezerwacje biletów lotniczych termin może się przesunąć o 3 dni.
    • Ze względu na ograniczenia tylko osoby zaszczepione
    • cena w zależności od ilości osób o 2000 do 3000 zł (bilety lotnicze, autokar, jedzenie, noclegi, zwiedzanie Madrytu)
    • Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na max 20 osób (2 grupy po 10 osób)
    • Trzeba zakładać stratę pieniędzy na loty lub wykorzystanie lotów w innym czasie w wypadku problemów pandemicznych
    • Po zakończeniu Camino zwiedzanie Madrytu z noclegiem
    • W zakrystii lista do wpisania się (Imię nazwisko, nr tel)
    • Spotkanie organizacyjne dla osób zapisanych na listę w poniedziałek 8 listopada w kawiarence parafialnej o godz. 19.00 (Prosimy o przygotowanie zaliczki w wysokości 500 zł)
  • Dzisiaj w Domu Katechetycznym można złożyć ofiarę na Radio Maryja.
  • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w sobotę od godz. 18.00 do 19.30 i w niedzielę od godz. 8.30 do 14.00.
  • Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Miłujcie się i naszą gazetkę parafialną.
  • Niech nam wszystkim Bóg błogosławi!