Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną

22.05.2022.

• Dziś przypada 6. niedziela wielkanocna. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W poniedziałek o godz. 17.00 rozpoczniemy przy krzyżu misyjnym przed kościołem, potem Msza św. w kościele. We wtorek o godz. 17.00 modlitwy i Msza św. w pobliżu krzyża w Mnichu na terenie Centrum rekreacyjno-sportowego. W środę o godz. 17.00 modlitwy i Msza św. przy krzyżu w Zarzeczu. W związku z Dniami Krzyżowymi we wtorek i środę nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Prosimy również o przystrojenie wszystkich krzyży w naszej parafii.
  • Nabożeństwa majowe w pozostałe dni o godz. 17.00, następnie Msza św.

- we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

- w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu modlimy się za wszystkie Mamy z okazji przypadającego ich święta.

• W piątek rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych.
  • W sobotę, 28 maja (w gazetce omyłkowo pojawił się miesiąc czerwiec) odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z klas trzecich do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autobusów spod kościoła o godz. 7.30. Po przyjeździe dzieci ubierają się w autobusie w stroje komunijne, a następnie gromadzą się przed bazyliką o godz. 9.30. dzieci zabierają również zwykłe ubranie stosownie do pogody. W Kalwarii Msza św., przerwa (czas na zmianę ubrania), droga krzyżowa. Następnie przejazd do Wadowic i modlitwa w kościele parafialnym św. Jana Pawła II. Czas na odpoczynek lub zwiedzanie. Powrót około godz. 17.00.
  • W sobotę o godz. 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ks. Bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. Siostra Dawida Krzempek, nasza rodaczka pracująca w Afryce podzieli się z nami swoja misyjną posługą, a my ofiarami do puszek przy kościele będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne prowadzone przez Siostry w różnych krajach Afryki.
  • Również w przyszłą niedzielę (29 maja) zapraszamy wszystkich należących do wszelkich grup działających w naszej parafii na spotkanie na zakończenie roku formacyjnego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką i modlitwą uwielbienia w kościele, a następnie spotkamy się na radosnym biesiadowaniu w naszej parafialnej kawiarence.
  • Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie rozpoczyna od 16 maja 2022 r., rekrutację do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Zainteresowanych zapraszamy na Dzień Otwarty 27 maja 2022 roku od godz. 8:00 do 14:00. Szczegóły na plakacie.
  • Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki – w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę od 8.30 do 14.00.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest również nasza gazetka parafialna.