RAMOWY PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH

26.03.-02.04.2023.

Niedziela – 26.03.

BIBLIA – odwieczne Słowo Boga

Uroczysta intronizacja Pisma Świętego w kościele i w domach. Na głównej Mszy św. uroczyste wniesienie Biblii i umieszczenie na wcześniej przygotowanym miejscu w prezbiterium. W domach przygotowujemy godne miejsce dla Księgi Pisma Świętego i podczas wspólnej modlitwy dokonujemy intronizacji Słowa Bożego w rodzinie.

615 – Msza św. z kazaniem misyjnym

730 – Msza św. z kazaniem misyjnym

900 – Msza św. z kazaniem misyjnym

1030– Msza św. z kazaniem misyjnym

1200 – Msza św. z kazaniem misyjnym

1600 – Gorzkie Żale

1700 – Msza św. z kazaniem misyjnym

Poniedziałek – 27.03

RODZIMY SIĘ DLA KOŚCIOŁA - dzień odnowienia sakramentu Chrztu Świętego.

W tym dniu skupiamy się wokół chrzcielnicy, która staje się głównym akcentem dekoracji tego dni misyjnego. Podczas Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia Chrztu św.

Wtorek – 28.03.

ŚWIADKOWIE WIARY – dzień sakramentu bierzmowania

Jako dojrzali chrześcijanie, chcemy bardziej zrozumieć, co znaczy przyznać się do Boga, wyznawać Go publicznie i stawać w obronie wiary. Centrum tego dnia jest krzyż, do którego podchodzimy i publicznie adorujemy, a tym samym przyznajemy się do Ukrzyżowanego.

1700  – Msza św. z nauką.

1830  – Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Środa – 29.03.

MY GRZESZNI – dzień sakramentu pokuty i pojednania

Przyznając się do swego grzechu, dokonujemy pojednania w rodzinie, sąsiedztwie, parafii i dopiero wtedy ze skruchą i żalem przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania, rozliczając przed Bogiem całe życie. Chcemy, aby prawda wyzwoliła nas i uczyniła na nowo dziećmi Miłosiernego Boga.

1700  – Msza św. z nauką.

1830  – Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.

Czwartek – 30.03.

Pan mój i Bóg mój – dzień sakramentu kapłaństwa i eucharystii

Przeżywamy spotkanie z Bogiem w Wieczerniku, którym jest świątynia parafialna. To tutaj zamieszkał Bóg w Najświętszym Sakramencie i tutaj możemy Go adorować. Bóg daje nam się cały poprzez posługę kapłanów, sług Wieczernika. Ten dzień to również rocznica konsekracji naszego kościoła.

Po porannej Mszy św. całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez grupy parafialne.

Jest to dzień spowiedzi misyjnej.

645  – Msza św. z nauką.

900  – Msza św. z nauką.

1700  – Msza św. z nauką oraz modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

Spowiedź św.: 615-645; 800-900; 1600-1700; 1800-1900.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

800-900 – Adoracja w ciszy.

1000-1100 – Akcja Katolicka i Apostolat Maryjny.

1100-1200 – Róże Różańcowe I-V.

1200-1300 – Róże Różańcowe VI-X.

1300-1400 – Róże Różańcowe XI-XV.

1400-1500 – Róże Różańcowe XVI-XX.

1500-1600 – Oaza Rodzin i Odnowa w Duchu Świętym.

1600-1700 – Adoracja w ciszy.

Piątek – 31.03.

BYŁEM CHORY – dzień poświęcony Bożemu Sercu i ludziom chorym i starszym.

Stajemy na Golgocie, aby lepiej zrozumieć sens cierpienia i poprzez swoje cierpienie, przyjęte jako zaproszenie do Drogi Krzyżowej, stawać się współczesnym Cyrenejczykiem, Weroniką, czy współczującymi niewiastami.

O godzinie 9.00 odprawiona będzie Msza św. dla ludzi chorych i starszych, którym udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Pół godziny przed Mszą św. spowiedź dla chorych.

Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo powierzenia parafii Bożemu Sercu oraz Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Podczas przejścia przez cmentarz modlitwy za zmarłych.

645 – Msza św. z nauką.

900  – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla ludzi chorych i starszych.

1700  – Msza św. z nauką. Nabożeństwo powierzenia parafii Bożemu Sercu.

1800  – Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Podczas przejścia przez cmentarz modlitwy za zmarłych.

Sobota – 01.04.

CO BÓG ZŁĄCZYŁ – dzień sakramentu małżeństwa

Z Maryją stajemy w kanie Galilejskiej, aby cieszyć się zaślubinami. Dla nas Kaną Galilejską będzie uczestnictwo w Liturgii, podczas, której odnawiane będą śluby małżeńskie. Na Mszy św. gromadzi się cała rodzina i składa dziękczynienie Bogu za dar miłości małżeńskiej.

Sobota jest również dniem odwiedzin z posługą sakramentalną chorych w domach od godz. 8.00.

645 – Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich.

800 – Odwiedziny z posługą sakramentalną chorych w domach.

1600  – Różaniec w intencji małżeństw i rodzin.

1700  – Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich.

Niedziela – 02.04.

PRZEZ KRZYŻ I ZMARTWYCHWSTANIE – dzień radości ze zwycięstwa Dobra

Niedziela jako pamiątka zmartwychwstania gromadzi wspólnotę Kościoła, po to, aby uświęciła dzień święty. Tak jak Apostołowie, niewiasty i uczniowie z Emaus, biegniemy, aby kolejny raz przeżyć cud Zmartwychwstania. Na te pamiątkę po głównej Mszy św. udajemy się z procesją pod misyjny krzyż, jako świadectwo dla nas i pokoleń, które po nas przyjdą, że przez krzyż przyszło zmartwychwstanie i odkupienie człowieka.

615 – Msza św. z kazaniem misyjnym.

730 – Msza św. z kazaniem misyjnym.

900 – Msza św. z kazaniem misyjnym.

1030– Msza św. z kazaniem misyjnym. Po zakończeniu procesja z krzyżem misyjnym.

1200 – Msza św. z kazaniem misyjnym.

1600 – Gorzkie Żale

1700 – Msza św. z kazaniem misyjnym.

Misje poprowadzi:

O. SŁAWOMIR ZIELIŃSKI OFMConv - dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego Archidiecezji Lwowskiej