Boże Ciało - Msze św. i procesja

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. będą odprawiane o godz. 6.15, 7.30, 9.00, po zakończeniu procesji ok. 11.30 i o godz. 17.00.

Msza św. o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Mnichu na terenie Centrum rekreacyjno-sportowego, stąd też po Mszy św. rozpoczniemy procesję ulicami naszej parafii, a zakończymy przy naszym kościele parafialnym.

Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Wojska Polskiego, Pod Dudnią, Reja, Pileckiego, Akacjową, Brzozową, Dworcową. Zakończymy na placu kościelnym. Bezpośrednio po procesji będzie Msza św. w kościele (ok. 11.30).

Na Mszę św. i procesję zapraszamy wszystkich parafian, dzieci w strojach I komunijnych, dzieci do sypania kwiatków, poczty sztandarowe, orkiestrę, chór, strażaków do baldachimu. Prosimy o przyozdobienie okien domów na trasie procesji.

Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji: w Mnichu ołtarz polowy – Akcja Katolicka; I ołtarz na procesji – Domowy Kościół i Odnowa w Duchu Świętym; II ołtarz (u Państwa Banach) – mieszkańcy ulic Akacjowej i Wierzbowej; III ołtarz – Wspólnota Zacheusz; IV ołtarz (przy kościele) – rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.