Ogłoszenia duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą
29.09.2024.
- Dzisiaj 26 Niedziela Zwykła. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.
- We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą one w dni powszednie o godz. 17.00, następnie Msza św., natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 16.30.
- Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tych nabożeństwach. Od wtorku dzieci otrzymają planszę różańcową na cały październik, a w poszczególne dni otrzymywać będą obrazki. Uzbieranie 10 lub więcej obrazków, będzie nagrodzone wpisem do Wielkiej Księgi Różańcowej. Zapowiadamy także konkurs różańcowy dla dzieci. W tym roku proponujemy wykonanie pracy plastycznej pt: „Na różańcu modlimy się o pokój na świecie”. Prace można wykonać techniką dowolną na kartce formatu A3 lub A4. Podpisane imieniem, nazwiskiem i numerem klasy prace można od 1 do 20 października przynosić do kościoła i składać w zakrystii.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o powołania w czwartek rano, w intencji czcicieli NSPJ w piątek rano, a wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i o nawrócenie grzeszników w sobotę rano.
- Okazja do spowiedzi codziennie rano pół godziny przed Mszą św.; dodatkowo w piątek od 16.00 spowiedź dla dzieci.
- W piątek zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania oraz wszystkich młodych na godz. 18.30. Chcemy od tego miesiąca rozpocząć cykl comiesięcznych – pierwszopiątkowych Mszy św. dedykowanych dla młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych z naszej parafii. Przy okazji przypominamy o spotkaniach oazowych dla młodzieży w piątki o 17.45 oraz o Kręgu Biblijnym dla młodzieży w czwartki o godz. 17.45. Dzieci Maryi mają spotkania w soboty o 9.00, Służba Liturgiczna we wtorki po Mszy wieczornej, a spotkania Kręgu Biblijnego dla dorosłych – w środy o 18.00. Wszystkie spotkania w kawiarence.
- Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.
- W miesiącu październiku nie będzie adoracji w soboty o godz. 16.00.
- Informacja dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Pragi. Zbiórka we wtorek na parkingu przy kościele o godz. 5.30.
- Organizujemy pielgrzymkę do Krakowa dla dzieci i młodzieży z grup parafialnych. W planie: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Centrum JPII, Seminarium Duchowne ora Muzeum Lotnictwa Polskiego. Koszt 40 PLN. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.
- Organizowana jest też druga grupa na wyjazd pielgrzymkowy do Portugalii i Santiago de Compostella, w dniach 22-29 marca. Jednocześnie potwierdzamy ten sam termin dla pierwszej grupy. Zapisy na drugą grupę w zakrystii.
- Dzisiaj po Mszach św. w Domu Katechetycznym można złożyć ofiarę na Radio Maryja.
- Przypomnienie informacji gminnej: Wójt Gminy Chybie informuje o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Chybie. Wnioski do tego planu można składać w nieprzekraczalnym terminie 15 października br. Druki wniosku można znaleźć na stronie internetowej oraz w biurze podawczym urzędu.
- Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w sobotę od godz. 18.00 do 19.30
i w niedzielę od godz. 8.30 do 14.00. - Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszą gazetkę parafialną.
- Dziękujemy za ofiary i Waszą życzliwość.

