Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Zwykłą

23.01.2022.

• Dzisiaj 3 Niedziela Zwykła, po raz trzeci obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Popołudniowe nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu przedstawią Jasełka o Narodzeniu Pańskim. Zapraszamy.
  • Powoli dobiegają końca nasze kolędowe spotkania z mieszkańcami poszczególnych ulic w naszym kościele o godz. 17.00. Grafik możemy znaleźć w gablotce i na naszej stronie internetowej, natomiast w gazetce jest wykaz na najbliższe dwa tygodnie. Dziękujemy już teraz za te nasze wspólne modlitewne spotkania. Dziękujemy za Waszą obecność, a jednocześnie mając świadomość, że nie zawsze była możliwość uczestniczenia w konkretnym dniu, zapraszamy tych, którzy nie mogli być w swoim terminie, a chcieliby kolędowego spotkania, w dowolnym dniu tego tygodnia na wieczorną Mszę św. Będzie również okazja zabrać sobie „pakiecik” z kredą i kadzidłem oraz obrazek z modlitwą kolędową po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę z koszyków przy bocznych ołtarzach. Serdecznie zapraszamy.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego

- we wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła

- w środę – wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu przypada pierwsza rocznica śmierci ks. proboszcza Benedykta Fojcika. Za + ks. Benedykta odprawimy Mszę św. wieczorną. Pamiętajmy też w naszych osobistych modlitwach.

- w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

• W poniedziałek Wspólnota Zacheusz zaprasza na godz. 19.00 na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów modlitwy wstawienniczej.
  • W przyszłą niedzielę poświęcimy świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św.,
    w następującym porządku:

- na Mszy św. o godz. 9.00 ze Szkoły Podstawowej nr 1

- na Mszy św. o godz. 10.30 ze Szkoły Podstawowej nr 2

- na Mszy św. o godz. 12.00 ze Szkoły Podstawowej w Mnichu

Zasadniczo powinna to być świeca od chrztu św., gdyby jej jednak nie było, to można będzie nabyć taką świecę od czwartku w zakrystii.

• Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa kadencja aktualnych Parafialnych Rad Duszpasterskich zakończy się 14 lutego 2022 r., a do 13 marca należy przeprowadzić wybory i ukonstytuować Parafialną Radę Duszpasterską w nowym składzie. W naszej parafii chcemy przeprowadzić takie wybory 6 marca. Kandydatów prosimy zgłaszać proboszczowi w formie pisemnej wraz z krótkim uzasadnieniem do dnia 20 lutego.
  • Nasza parafialna kawiarenka zaprasza w swoje progi w soboty po Mszy św. wieczornej oraz
    w niedziele od 8.30 do 14.00.
  • Młodzież naszej parafii rozprowadza dzisiaj po Mszach św. Ewangelię na każdy dzień. Zebrane fundusze młodzież przeznaczy na swoje wakacyjne rekolekcje. Zachęcamy do zakupu, a następnie do codziennej lektury Słowa Bożego.
  • Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszą gazetkę parafialną.
  • Dziękujemy za Waszą życzliwość i za ofiary, zwłaszcza te złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby naszej Wspólnoty parafialnej. Tym razem zostały one przeznaczone w całości na ogrzewanie.