Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

26.12.2021.

• Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Nieszpory kolędowe dzisiaj o godz. 16.30. Kolekta dzisiejsza na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i na KUL. Po Mszach św. w Domu Katechetycznym, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, można złożyć ofiarę na Radio Maryja.
  • W poniedziałek – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty
  • We wtorek – Święto Świętych Młodzianków. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 9.00, na którą zapraszamy dzieci i Mamy z małymi dziećmi.
  • W piątek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. i nabożeństwo przebłagalne na godz. 17.00. Rano natomiast będzie Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów naszego kościoła. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami odmawiając pobożnie i publicznie hymn Te Deum. Na ten dzień Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy zwalniającej od wstrzemięźliwości odnośnie do pokarmów mięsnych.
  • W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Tradycyjnie Msza św. o godz. 7.30 sprawowana będzie w intencji mieszkańców bloków.
  • Od jutra zapraszamy serdecznie mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. w ich intencji i nabożeństwo kolędowe o godz. 17.00. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Gołyskiej w nowym roku. Pełny grafik możemy znaleźć w gablotce i na naszej stronie internetowej, natomiast w gazetce jest wykaz na najbliższe dwa tygodnie. W trakcie nabożeństwa będzie poświęcenie wody, którą prosimy ze sobą przynieść. Do każdego domu będzie sobie można zabrać z kościoła specjalną „paczuszkę” z kawałkiem poświęconej kredy do oznaczenia drzwi swojego domu oraz węgielek z odrobiną kadzidła, aby jego wonią napełnić swój dom na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Bożą.
  • Przypominamy o koncercie kolęd w wykonaniu Chybskiej Orkiestry wraz z wokalistkami z GOK Chybie, w dniu 15 stycznia. Bilety do nabycia w GOK-u w godzinach pracy Ośrodka.
  • Zakończyliśmy świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Wszystkie dary przekazaliśmy do DPS-u w Strumieniu, skąd skierowano do wszystkich darczyńców wielkie słowa podziękowania, do których się również przyłączamy. Ogrom darów sprawił wiele radości i wzruszenia u całej społeczności tego Domu. Bóg zapłać również organizatorom tej akcji.
  • Polecamy Gościa Niedzielnego. Jest to specjalny, podwójny numer świąteczny, w cenie 10 zł. Od nowego roku Gość będzie kosztował 8 zł, a raz w miesiącu będzie zawierał płytę z nagraną wersją poszczególnych ksiąg Pisma Świętego.
  • Bóg zapłać za Waszą życzliwość i za ofiary.