Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

12.12.2021.

• Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  • W ciągu tygodnia serdecznie zapraszamy dzieci i wszystkich parafian na Roraty, które odprawiamy na przemian: w poniedziałek, środę i piątek – wieczorem o godz. 17.00; we wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 6.30.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji

- we wtorek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża

• Od piątku, 17 grudnia rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
  • W sobotę 18 grudnia, odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną chorych, od godziny 8.00. Zapisy w zakrystii.
  • Zachęcamy i bardzo prosimy, aby już od tego tygodnia korzystać z przedświątecznej okazji do spowiedzi. Spowiadamy w tygodniu pół godziny przed Mszami świętymi. Dodatkowo będziemy spowiadać w sobotę od godz. 16.00 i w niedzielę od 15.30. W związku z tym nie będzie adoracji w sobotę i nabożeństwa popołudniowego w niedzielę. Jeszcze raz prosimy, aby nie odwlekać spowiedzi do ostatnich dni przed Świętami.
  • Tradycyjną kolędę po Świętach Bożego Narodzenia będziemy chcieli przeżywać inaczej niż zazwyczaj, a mianowicie na wspólnej modlitwie w kościele. W poszczególne dni będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę św. i kolędowe nabożeństwo w intencji mieszkańców tychże ulic. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Gołyskiej na cały nadchodzący rok. Rozpoczniemy zaraz po Świętach według grafiku, który będziemy na bieżąco przekazywać.
  • Przypominamy o świątecznej akcji Paczuszka dla maluszka, w której organizację włączyła się Wspólnota Domowego Kościoła. W zamian za bombkę z choinki, która znajduje się w kaplicy Krzyża Świętego, można złożyć dar serca dla Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycje i potrzeby naszej parafii. Przeznaczymy ją na kotłownię CO oraz na ogrzewanie.
  • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w sobotę od godz. 18.00 do 19.30 i w niedzielę od godz. 8.30 do 14.00.
  • Polecamy Gościa Niedzielnego i naszą gazetkę parafialną.
  • Z radością i Bożym błogosławieństwem idźmy w naszą codzienność