Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

28.11.2021.

• Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 16.30.
  • W całym Adwencie poranna Msza św. od poniedziałku do soboty będzie odprawiana o godz. 6.30.
  • Rozpoczynamy Msze św. roratnie, na które serdecznie zapraszamy dzieci i wszystkich parafian. Wsłuchując się w wiele głosów podjęliśmy decyzję, iż w tym roku roraty z programem dla dzieci będziemy odprawiać na przemian: w poniedziałek, środę i piątek – wieczorem o godz. 17.00; we wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 6.30.

- we wtorek – święto Św. Andrzeja Apostoła

- w piątek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego

- w sobotę – wspomnienie Św. Barbary. Przez jej wstawiennictwo modlić się będziemy w tym dniu za wszystkich górników oraz ich rodziny na Mszy św. o godz. 9.00. Polecać będziemy również zmarłych górników i zmarłych z górniczych rodzin.

• W poniedziałek zapraszamy na spotkanie synodalne Akcję Katolicką i wszystkich chętnych. Rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej w kościele, a potem spotkanie w domu katechetycznym.
  • W czwartek w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na chwilę modlitwy od Mszy św. porannej, aż do Mszy św. wieczornej. Prosimy bardzo, aby w poszczególnych godzinach modlitwę prowadziły Róże Różańcowe: od 7.30 – I i II; od 8.30 – III i IV; od 9.30 – V i VI; od 10.30 – VII i VIII; od 11.30 – IX i X; od 12.30 – XI i XII; od 13.30 – XIII i XIV; od 14.30 – XV i XVI; od 15.30 – XVII i XVIII; od 16.30 – XIX i XX.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. O powołania modlić się będziemy w czwartek rano, w piątek w intencji czcicieli NSPJ, a w sobotę wynagradzająco Sercu NMP i o nawrócenie grzeszników.
  • Okazja do spowiedzi w tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00, na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież.
  • W tym miesiącu odwiedzimy chorych w domach, już z posługą przedświąteczną, w sobotę 18 grudnia. Zapisy w zakrystii.
  • Od przyszłej niedzieli Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzać będą po Mszach św. opłatki i świece na stół wigilijny.
  • W związku z ciągle trwającą sytuacją epidemiczną tradycyjną kolędę odprawimy w innej niż dotychczas formie po Świętach Bożego Narodzenia. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.
  • W zakrystii można jeszcze dzisiaj zapisać się na jutrzejszy wyjazd do kina na film: Nędzarz i madame.
  • Po Mszach św. można dzisiaj złożyć ofiary na Radio Maryja w budynku katechetycznym.
  • Za tydzień natomiast ofiarą do puszek przy kościele wspieramy Kościół na Wschodzie.
  • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w sobotę od godz. 18.00 do 19.30 i w niedzielę od godz. 8.30 do 14.00.
  • Polecamy Gościa Niedzielnego i naszą gazetkę parafialną.
  • Bóg zapłać za życzliwość i za ofiary, również za te złożone w ubiegłą niedzielę, a które w całości przeznaczymy na instalacje CO w budynku katechetycznym. Mamy nadzieję, że już w najbliższym tygodniu uda się przywrócić ogrzewanie w kościele i na salkach.
  • Niech na czas Adwentowego oczekiwania i całe nasze życie błogosławi nam Dobry Bóg.