Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy

04.06.2023.

• Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Popołudniowe nabożeństwo dzisiaj o godz. 16.30.
  • W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, które odprawiamy po wieczornej Mszy św.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego

- w środę – wspomnienie bł. Michała Tomaszka

- w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązujące. Msze św. o godz. 6.15, 7.30, 9.00, po zakończeniu procesji ok. 11.30 i o godz. 17.00. Msza św. o godz. 9.00 zostanie odprawiona przy Kaplicy Trzeciego Upadku, a potem ulicami: Leśną, Wyzwolenia, Morcinka, Asnyka, Mickiewicza, Spokojną, Wyzwolenia udamy się do naszego kościoła. Zakończymy na placu kościelnym. Bezpośrednio po procesji będzie Msza św. w kościele (ok. 11.00-11.30). Na Mszę św. i procesję zapraszamy wszystkich parafian, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dzieci do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, orkiestrę, chór, strażaków do baldachimu. Prosimy o przyozdobienie okien domów na trasie procesji.

W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Na piątek 9 czerwca, Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• W piątek zapraszamy na nasze comiesięczne czuwanie ku czci Matki Bożej Gołyskiej. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Maryjnymi nieszporami, potem modlitwy do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00 adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi, następnie różaniec i litania, o godz. 19.15 Msza św. i procesja Maryjna.
  • W dniach 9 i 10 czerwca odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wyjazd indywidualnie samochodami. Msze św. w naszej intencji będą odprawiane w te dni, w Kalwarii o godz. 7.00.
  • W środę o godz. 18.00 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministranta. Serdecznie zapraszamy chętnych do włączenia się do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W sobotę pouczenie przedchrzcielne o godz. 16.00, w budynku katechetycznym.
  • W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć wszelkie inicjatywy organizowane dla dzieci i młodzieży w naszej parafii, a są nimi rekolekcje wakacyjne, różnego rodzaju wycieczki i wyjazdy, a także wakacje dla dzieci przy naszej kawiarence.
  • Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki – w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę od 8.30 do 14.00.
  • Polecamy prasę katolicką oraz naszą gazetkę parafialną.