Ogłoszenia duszpasterskie na 23 Niedzielę Zwykłą

04.09.2022.

• Dziś przypada 23. niedziela zwykła. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.

- w środę – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego

- w czwartek – święto Narodzenia NMP

• W piątek 9 września zapraszamy na comiesięczne czuwanie ku czci Matki Bożej Gołyskiej. W programie: - 17.00 – Nieszpory Maryjne; - 17.30 – Modlitwy do Miłosierdzia Bożego; - 18.00 – Adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi; - 18.30 – Różaniec; - 19.00 – Nabożeństwo Maryjne i procesja; - ok. 19.15 – Msza św.
  • Uroczystość żniwną będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę 11 września na Mszy św. o godz. 9.00. Plony do przyozdobienia ołtarzy można przynosić do soboty, do godz. 10.00.
  • Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  • Również jutro Wspólnota Zacheusz zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00, a będzie ona sprawowana za + Ks. Witolda.
  • Po wakacjach zapraszamy wszystkich młodych do naszych grup parafialnych. W środy po Mszy św. wieczornej mają spotkanie ministranci i lektorzy – zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórki rozpoczynają się w kościele. W piątki wieczorem natomiast odbywają się spotkania Oazy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.
  • Chór parafialny „Dzwon” z dniem 7 września wznawia próby po przerwie wakacyjnej i serdecznie zaprasza nowych członków do zespołu. Nie jest wymagana znajomość nut ani też doświadczenie śpiewacze, wystarczy chęć poświęcenia chwili czasu raz w tygodniu. Próby odbywają się w środę od godz. 18.00 do 20.00. Zainteresowanych dołączeniem do chóru zapraszamy we wrześniu, w każdą środę od godz. 17.30 na rozmowę z dyrygentem lub kontakt telefoniczny (698689653). Wszelkie informacje na naszej stronie internetowej w zakładce grupy parafialne – chór „Dzwon”.
  • Pouczenie przedchrzcielne w sobotę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
  • Od jutra można w kancelarii parafialnej zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. W tym tygodniu będzie to można uczynić w poniedziałek i środę rano oraz we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św.
  • Pierwszą komunię św. planujemy w tym roku szkolnym dla klas trzecich tradycyjnie w pierwszą niedzielę maja, natomiast tydzień później do Komunii po raz pierwszy przystąpią dzieci wczesnokomunijne.
  • W gablotce oraz na naszej stronie internetowej znajduje się podziękowanie od s. Dawidy i przedszkolaków z Sierra Leone za wsparcie, jakie nasza parafia udzieliła podczas kwesty misyjnej tuż przed wakacjami.
  • Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki – w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę od 8.30 do 14.00.
  • Polecamy prasę katolicką (w Gościu Niedzielnym jest wspomnienie o śp. ks. Witoldzie) oraz naszą gazetkę parafialną.