Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

05.06.2022.

• Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Popołudniowe nabożeństwo dzisiaj o godz. 16.30.
  • W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, które odprawiamy po wieczornej Mszy św.
  • - w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 6.45, 9.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy w sposób szczególny w intencji wszystkich chorych oraz seniorów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Na wieczornej Mszy św. natomiast modlić się będziemy w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Dom Matki i Dziecka. W związku ze świętem kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Również nieczynna będzie w środę rano. Otwarta będzie w tym tygodniu tylko we wtorek i czwartek wieczorem.

- we wtorek – wspomnienie bł. Michała Tomaszka

- w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w sobotę – wspomnienie św. Barnaby

• W poniedziałek Wspólnota Zacheusz zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00 w kościele.
  • W czwartek zapraszamy na nasze comiesięczne czuwanie ku czci Matki Bożej Gołyskiej. W programie: o godz. 17.00 – Nieszpory; o 17.30 – modlitwy do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe; o 18.00 – adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi; o 18.30 – różaniec i nabożeństwo Maryjne; ok. 19.15 – procesja i Msza św. W tym miesiącu z racji święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana będziemy się modlić za powołanych i prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W sobotę pouczenie przedchrzcielne o godz. 16.00 w budynku katechetycznym.
  • W przyszła niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Tegoroczną procesję Bożego Ciała planujemy rozpocząć Mszą św. w Mnichu, na terenie Centrum sportowo-rekreacyjnego, a potem ulicami Wojska Polskiego, Pod Dudnią, Reja, Pileckiego, Akacjową, Brzozową, Dworcową udamy się do naszego kościoła. Już dzisiaj serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji: w Mnichu ołtarz polowy – Akcja Katolicka; I ołtarz na procesji – Domowy Kościół i Odnowa w Duchu Świętym; II ołtarz (u Państwa Banach) – mieszkańcy ulic Akacjowej i Wierzbowej; III ołtarz – Wspólnota Zacheusz; IV ołtarz (przy kościele) – rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 11 czerwca w godzinach od 15.00 do 18.00 na stadionie sportowym w Chybiu. Rodzice z nauczycielami i pracownikami Szkoły przygotowali dla wszystkich rozmaite atrakcje. Dostępny będzie  również obficie zaopatrzony bufet.
  • Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki – w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę od 8.30 do 14.00.
  • Polecamy prasę katolicką oraz naszą gazetkę parafialną.