W tym roku Wspólnota Domowego Kościoła działająca w naszej parafii pragnie zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji świątecznej „Paczuszka dla maluszka”, która ma dopomóc placówkom opiekującym się dziećmi w stworzeniu im niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia.

Dzięki pomocy i zgodzie naszych duszpasterzy akcja zostanie przeprowadzona w naszym parafialnym kościele. Od soboty 4 grudnia do czwartku 23 grudnia z tyłu kościoła w kaplicy św. Krzyża będzie znajdowała się choinka, z której można zdjąć symboliczną bombkę i w zamian za nią złożyć dar serca dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu. Dary można składać pod choinką lub przynosić do zakrystii.

Po konsultacji z opiekunami Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu otrzymaliśmy listę potrzebnych artykułów i wymarzonych dziecięcych prezentów. Lista znajduje sięprzy choince w kaplicy. W szczególności potrzebne są artykuły piśmiennicze, kredki, różne papiery, słodycze i zabawki dla dzieci, oraz środki czystości i środki pielęgnacyjne dla ośrodka.

Za wszelkie złożone dary serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Lista artykułów i prezentów, które można ofiarować dla DPS w Strumieniu.

Środki chemiczne: proszki do prania , płyny do prania, płyny do płukania,  płyny do mycia naczyń, gąbki do naczyń , ściereczki do naczyń ,  ręczniki papierowe itp.

Środki pielęgnacyjne:  szampony , żele pod prysznic, mydła w płynie, kostce, antyperspiranty, dezodoranty , płyny do kąpieli , szczoteczki do zębów , pasty do zębów , kremy pielęgnacyjne chusteczki higieniczne , chusteczki wilgotne, pampersy (największy rozmiar), pielucho-majtki (dla dorosłych) itp.

Słodycze dla dzieci

Dla młodszych chłopaków zabawki takie jak:

- samochody na pilota, klocki, zabawki edukacyjne grające, tablica sensomotoryczna.

To co zawsze wywołuje uśmiech na twarzy mieszkańców:

- plecaki szkolne, saszetki, zegarki (te dziecięce i te „dorosłe”), masy plastyczne, gry edukacyjne i gry terapeutyczne, piłki, puzzle 3D, puzzle z dużymi elementami, książki kucharskie dla dzieci, farby akrylowe, sztalugi i płótna, bloki brokatowe, kredki, ryzy papieru.

Dla młodzieży:

- słuchawki bezprzewodowe, powerbanki i pendrivy, radia z odtwarzaczem CD, głośniki do komputera.

A także wszelkie sprzęty związane z muzyką:

- płyty CD szczególnie z muzyką disco – polo lub relaksacyjną czy z piosenkami dla dzieci, zestawy karaoke, bajki i filmy na płytach

Za wszelkie dary będziemy bardzo wdzięczni i przyjmiemy je z radością ?

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.