AUTOKAROWA PIELGRZYMKA DO WROCŁAWIA I OKOLIC

W DNIACH OD 30 SIERPNIA DO 1 WRZEŚNIA

Chybie - Legnica - Rogoźnica - Trzebnica - Wrocław - Brzeg - Kamień Śląski - Góra Świętej Anny - Chybie

1. 30 sierpnia - piątek: 5.00 - zbiórka na parkingu przy kościele w Chybiu. Przejazd do Legnicy. 9.00 zwiedzanie Legnicy z lokalnym przewodnikiem (ok 2h). Legnica nazywana jest “Małą Moskwą” - bowiem do 1993 r. stacjonowało w tym mieście kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy. W trakcie spaceru zwiedzimy rynek, Zamek Piastowski, katedrę pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, kościoł ewangelicki pw. Marii Panny, gdzie podziwiać można unikatowe witraże. O godzinie 11.30 prelekca na temat cudu eucharystycznego w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy. 12.00 - Msza św. Czas wolny. 14.00 - wyjazd do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross - Rosen w Rogoźnicy. 15.00 - zwiedzanie obozu i muzeum z przewodnikiem (2h). 17.30 - wyjazd do Trzebnicy na nocleg. 19.00 - obiadokolacja, nocleg.
  2. 31 sierpnia - sobota: 6.15 - Msza św., 7.30 - śniadanie. 8.30 - wyjazd do Wrocławia. 9.30 - zwiedzanie wrocławia z lokalnym przewodnikiem (5h). Wycieczka po Wrocławiu z przewodnikiem obejmuje takie atrakcje jak: Plac Solny, kościół św. Elżbiety, Stare Jatki Miejskie, Dawne Więzienie Miejskie, Uniwersytet Wrocławski, Halę Targową, Ostrów Tumski, katedrę, starówkę, itd.. 15.00 - czas wolny na wrocławskiej starówce. 18.00 - powrót do Trzebnicy, obiadokolacja. 20.00 - Nawiedzenie Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy z przewodnikiem – zespół klasztorny wraz z bazyliką pod wezwaniem św. Jadwigi i św. Bartłomieja, będący co najmniej od początku XIV w. sanktuarium w związku z obecnością w bazylice grobu świętej Jadwigi. Modlitwy przy grobie św. Jadwigi Śląskiej. Nocleg.
  3. 1 wrzesnia - niedziela: 6.30 - Msza św., 7.30 - śniadanie. 8.30 - Wyjazd do Brzegu i zwiedzanie Zamku i Muzeum Piastów Śląskich z przewodnikiem (2h). Przejazd do Kamienia Śląskiego - miejsca urodzenia św. Jacka Odrowąża. Nawiedzenie Sanktuarium Świętego Jacka i modlitwy przy relikwiach świętego. Przejazd na Górę Świętej Anny i nawiedzienie Sanktuarium św. Anny. Czas wolny. 18.00 - poznanie historii miejsca i zwiedzanie Sanktuarium św. Anny z przewodnikiem. 19.00 - wyjazd do Chybia. 21.00 - zakończenie pielgrzymki.

Całkowity koszt pielgrzymki 600 zł. Cena zawiera: noclegi, wyżywienie wymienione w planie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników, przejazd autokarem.

Zapisy w zakrystii lub u księdza Roberta z zaliczką 100 zł.