AUTOKAROWA PIELGRZYMKA SZLAKIEM SANKTUARIÓW WSCHODNIEJ I PÓŁNOCNEJ POLSKI

w dniach 29.04.2023 - 2.05.2023.

(Chybie - Supraśl - Białystok - Święta Woda - Sokółka - Suchowola - Studzieniczna - Święta Lipka - Stoczek Klasztorny - Gietrzwałd - Włocławek - Toruń - Świnice Warckie - Głogowiec - Zduńska Wola - Chybie)

  1. 29.04.2023 (sobota) - 6.00 zbiórka przy kościele w Chybiu i wyjazd w kierunku Supraśla. Tam zwiedzanie z przewodnikiem prawosławnej cerkwi Zwiastowania NMP wpisanej na listę Pomników Historii. Następnie przejazd do Białegostoku, nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się grób bł. ks. Miachała Spoćko - spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej i apostoła Bożego Miłosierdzia. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem mieszkania bł. ks. Miachała Sopoćki, w którym utworzono izbę pamięci poświęconą błogosławionemu. Przejazd do Sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie, zapoznanie się z historią miejsca, nawiedzenie Góry Krzyży oraz sanktuarium. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w Świętej Wodzie.
  2. 30.04.2023 (niedziela) - Msza św. Śniadanie. Wyjazd do Sokółki - miejsce cudu eucharystycznego. Wysłuchanie prelekcji na temat cudu eucharystycznego, który wydarzył się w 2008 roku. Przejazd do Suchowoli i nawiedzenie kościoła, w którym został ochrzczony bł. ks. Jerzy Popiełuszko, zwiedzanie Izby Pamięci poświęconej błogosławionemu. Przejazd do Studzienicznej obok Augustowa. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z cudownym obrazem, które w 1999 roku nawiedził Jan Paweł II. Przejazd do Świętej Lipki, nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego i zapoznanie się z historią miejsca. Przejazd do Stoczka Klasztornego - miejsca uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzanie klasztoru i celi, w której więziony był Prymas. Obiekt wpisany jest na listę Pomników Historii. Obiadokolacja i nocleg w Stoczku Klasztornym.
  3. 1.05.2023 (poniedziałek) - Msza św. Śniadanie. Wyjazd do Gietrzwałdu - miejsca objawień Matki Bożej w 1877 roku (jedyne objawienia Matki Bożej w Polsce zatwierdzone przez Watykan). Wysłuchanie prelekcji o objawieniach w Gietrzwałdzie. Przejazd do Torunia. Nawiedzenie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, zwiedzanie Kaplicy Pamięci poświęconej Polakom ratującym Żydów. Zwiedzanie toruńskiej starówki z przewodnikiem (ok 2h). Obiadokolacja i nocleg w Toruniu.
  4. 2.05.2023 (wtorek) - Msza św. Śniadanie. Wyjazd w stronę Świnic Warckich. Po drodze zatrzymamy się na tamie we Włocławku, gdzie wyłowiono ciało ks. Jerzego Popiełuszki w 1984 roku. W Świnicach Warckich nawiedzimy Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny. Następnie zwiedzimy w Głogowcu dom, w którym przyszła na świat i wzrastała przyszła święta (parafia Świnice Warckie). Przejazd do Zduńskiej Woli. Zwiedzanie z przewodnikiem domu rodzinnego św. Maksymilian oraz Bazyliki Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium św. Maksymilian. Wyjazd w kierunku Chybia. Powrót do Chybia w godzinach wieczornych.

Koszt 820zł. Zapisy z zaliczką 200zł prowadzi ks. Robert.

Cena zawiera: przejazd autokarem, noclegi w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych.

Kolejność zapisów będzie decydowała o zajmowaniu miejsc w autokarze.  

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.