DROGA KRZYŻOWA CHYBIE – 24 KM

Stacja I - krzyż misyjny

Spod kościoła idziemy ulicą Dworcową do kładki nad torami. Przechodzimy kładką i z niej ruszamy ulicą Kolejową w stronę skrzyżowania Kopernika/Wojska Polskiego.

Stacja II – kapliczka

Idziemy ulicą Kopernika obok szkoły i OSP w stronę ulicy Cieszyńskiej. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, by zaraz na pasach przejść na drugą stronę ulicy i wejść w ulicę Jastrzębią, którą dochodzimy do ulicy Kruczej. Ulicą Kruczą idziemy prosto.

Stacja III - kapliczka

Idziemy nadal ulicą Kruczą, na skrzyżowaniu idziemy prosto przez tory (ulica Dębowa). Idziemy Dębową aż do ulicy Tuwima, gdzie skręcamy w lewo. Na skrzyżowaniu Tuwima/Topolowa skręcamy w prawo w Topolową. Idziemy nią aż do końca asfaltu i wchodzimy na wał między stawami. Mijamy 2 stawy po prawej stronie i skręcamy w prawo, dochodząc do polnej drogi. Znów skręcamy w prawo, docierając do kapliczki.

Stacja IV - kapliczka

Idziemy polną drogą dochodząc do asfaltu, gdzie skręcamy w prawo (ulica Dębowa).

Stacja V – kapliczka

Na skrzyżowaniu Dębowa/Świerkowa skręcamy w lewo w ulicę Świerkową, którą idziemy aż do skrzyżowania z ulicą Słoneczną, w którą skręcamy (w prawo). Idziemy Słoneczną aż do ulicy Cieszyńskiej, przez którą przechodzimy wchodząc w ulicę Ogrodniczą. Idziemy Ogrodniczą aż do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego.

Stacja VI - kapliczka

Skręcamy w prawo w Wojska Polskiego, by zaraz skręcić w lewo w Broniewskiego. Idziemy Broniewskiego aż do skrzyżowania z Kolorową (za mostkiem), w którą skręcamy. Idziemy Kolorową aż do skrzyżowania z Spacerową.

Stacja VII - kapliczka

Idziemy ulicą Spacerową do ulicy Reja, w którą skręcamy. Przechodzimy przez tory i idziemy prosto w ulicę Jałowcową. Idziemy ulicą Jałowcową aż do ulicy Długiej.

Stacja VIII - kapliczka

Idziemy ulica Długą do skrzyżowania z ulicą Skotnica, w którą skręcamy (w lewo). Idziemy ulicą Skotnica do skrzyżowania z ulicami Bielską i Rolną. Przechodzimy przez Bielską, wchodząc w ulicę Rolną. Idziemy Rolną aż do kapliczki (po lewej stronie).

Stacja IX - kapliczka

Za kapliczką wchodzimy w polną drogę, przy przepompowni wchodząc na wał - w prawo. Idziemy wałem aż do przepompowni, gdzie schodzimy w ulicę Wałową dochodząc do kaplicy na Rykalcu.

Stacja X - kapliczka

Wracamy na wał i idziemy dalej w prawo wałem. Przy przepompowni schodzimy z wału i skręcamy w lewo wchodząc w leśną drogę, którą dochodzimy do OSP Zarzecze - ulica Podgroble.

Stacja XI - kapliczka

Idziemy ulicą Podgroble do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia.

Stacja XII

Idziemy ulicą Wyzwolenia do skrzyżowania z ulicą Chrobrego i Objazdową.

Stacja XIII - kapliczka

Wchodzimy na powrót w Wyzwolenia i idziemy nią aż do Kościoła.

Stacja XIV - kapliczka przy Kościele

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.